Co na porost włosów? Lista najlepszych kosmetyków

Co na porost włosów

Pytanie co jest dobre na porost włosów to pytanie, które zadawała sobie kiedyś chyba każda kobieta. Która odżywka na porost włosów jest najlepsza? Czy maseczki na porost włosów naprawdę działają? Jakie serum na porost włosów wybrać i jaka odżywka na wypadające włosy pomoże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą się w poniższym artykule.


Menu:

Co na porost włosa i jego cebulek powinnam wybrać?

Samych produktów i metod jest naprawdę wiele. Wszystko zależy w szczególności od tego czy zależy nam na efekcie maksymalnie przyspieszonym, czy może jednak bardziej cenimy swoje zdrowie, przez co jesteśmy gotowi zainwestować w sam proces trochę więcej czasu i pieniędzy.

Ampułki na porost włosów

Dla zabieganych z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą kapsułki na porost włosów. Wśród nich na pewno na uwagę zasługują tabletki VitalHair (po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę https://vitalhair.pl). Pełne witamin i niezbędnych składników mineralnych sprawiają, że już po krótkim okresie suplementowania można dostrzec znaczącą różnicę w poprawie kondycji włosów. Ampułki na porost włosów są wygodnym i skutecznym sposobem na wszelkie problemy. Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na zakup produktów tego typu.


Maseczki na porost włosów

Dobrym sposobem jest również maseczka na porost włosów lub maseczka na włosy wypadające. Znajdziemy ją niemal w każdej drogerii. Jak więc wybrać tą odpowiednią. Niestety rzadko sklepowa maseczka na wypadające włosy będzie najlepszym rozwiązaniem. W większości zawierają one bowiem parabeny i silikony, czyli sztuczne, chemiczne substancje, które co prawda na pierwszy rzut oka mogą wywierać korzystny wpływ na nasze włosy oraz dodawać samemu produktowi przyjemny zapach i odpowiednią konsystencję. Przy dłuższym użyciu sprawiają one jednak, że włosy uzależniają się od kosmetyku, a sam efekt jest znacznie mniej widoczny, a włosy są słabsze.

Jeżeli zatem zdecydujesz, że maska na wypadające włosy to wygodne dla ciebie rozwiązanie, rozważnie wybierz produkt i sprawdź jego skład upewniając się, że zawiera tylko naturalne składniki. Najlepszym sposobem może być kupno odpowiedniego preparatu w aptece, w którym farmaceutka dodatkowo udzieli informacji na temat alergenów. Podobne zalecenia obowiązują, gdy postanowisz kupić maść na porost włosów lub maść na wypadające włosy. Ale skoro najlepsze produkty na porost włosów to te zawierające naturalne produkty to z pewnością warto rozważyć przygotowanie własnych kosmetyków w domu. Jest to łatwy i niedrogi sposób pielęgnacyjny gwarantujący nam w 100%, że produkt jest dla nas bezpieczny.

Rycynowy i arganowy olejek na porost włosów

Inny olejek na porost włosów to olejek arganowy, który dogłębnie regeneruje strukturę włosów i chroni je przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na olejek rycynowy – zbawienny płyn na porost włosów. Wystarczy wsmarować go w skórę głowy na kilkanaście minut przed myciem włosów, a później dokładnie spłukać. Nieprzyjemny zapach produktu jest rekompensowany przez wspaniałe efekty – długie, lśniące i widocznie zdrowe włosy.


Odżywka na porost włosów z olejem kokosowym

Nie można pominąć także znanego wszystkim zainteresowanym oleju kokosowego. Ten naturalny produkt bogaty jest w wiele witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosów. Olej kokosowy na porost włosów to doskonałe rozwiązanie dla osób mających trochę więcej czasu, ponieważ należy go rozprowadzić na skórze głowy godzinę przed myciem i owinąć włosy folią spożywczą, tak aby substancja dobrze się wchłonęła. Powtarzanie zabiegu przynajmniej raz w tygodniu gwarantuje idealnie nawilżone i gładkie włosy.

Serum na porost włosów i wcierki

Inną metodą pielęgnacji włosów są wcierki. Tutaj od razu należy zaznaczyć, że nie istnieje najlepsza wcierka na porost włosów. Jest to uwarunkowane indywidualnie, musisz po prostu przetestować kilka z nich i wybrać tą idealną dla siebie. Dla niektórych może to być pokrzywa na porost włosów, dla innych kawa na idealny koloryt. Podsumowując co najlepsze na porost włosów – oczywiście natura! Nie bój się eksperymentować i stosować różne zioła i olejki – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Źródła:
  1. Hołyński, Roman B. “Nauka?–co to takiego?.” Cele, podstawy, reguły badań naukowych. Wydawnictwo Klubu Przyrodników, Świebodzin (2012).
  2. Brzezińska-Wcisło, Ligia, and Dominika Wcisło-Dziadecka. “Choroby włosów-wczoraj.” Clinical Dermatology/Dermatologia Kliniczna 13.3 (2011).