Co na wypadanie włosów będzie skuteczne?

Co na wypadanie włosów

Co jest dobre na włosy? To pytanie zadaje sobie dość znaczna część społeczeństwa. Część szuka rozwiązania w aptekach, część w drogeriach, a pozostali w specjalistycznych hurtowniach z produktami trychologicznymi. Tak naprawdę, każda z tych grup ma trochę racji. Jeśli zadamy pytanie: co jest dobre na wypadanie włosów? Odpowiedź będzie prosta. Kompleksowa pielęgnacja.


Menu:

Co na wypadanie włosków będzie najskuteczniejsze?

Zaczynając od odpowiedniej zbilansowanej diety, poprzez jej suplementację, kończąc na codziennej pielęgnacji. Poniżej przedstawimy bardzo charakterystyczne punkty, na które warto zwrócić uwagę w swoich codziennych nawykach.

Sposób na wypadające włosy “od kuchni”

Zagłębiając się w szczegóły diety, sposób na wypadające włosy jest niejeden. Babcie będą zalecały wypijanie naparów ze skrzypu polnego, pokrzywy, zwiększenie ilości kolagenu w diecie poprzez dodanie do niej podrobów takich jak żołądki z kurczaka. Jednakże środek na wypadanie włosów, jaki wybierzemy z tej całej gamy, nie będzie miał znaczenia, jeśli pozostała część diety nie będzie odpowiednio dobrana, bogata w warzywa, owoce, błonnik. To wszystko wystarcz, jeśli zadajesz sobie pytanie, jak zapobiegać wypadaniu włosów? Jeśli jednak problem ten już Cię dotyczy, sama dieta może nie wystarczyć.


Co jest dobre na wypadanie włosów z dostępnych preparatów?

Środek na wypadanie włosów dostępny w aptekach, lub hurtowniach, będzie dodatkowo wspomagał proces hamowania wypadania włosów. Suplementacja taka potrafi być naprawdę skuteczna, jeśli wybierzemy odpowiedni produkt. Co najlepsze na wypadanie włosów? Za dobry przykład mogą posłużyć nam kapsułki VitalHair, które znajdziemy na stronie https://vitalhair.pl/. Zawierają one specjalistycznie dobrany zestaw składników, które dostarczają skórze głowy związków odżywczych i mikroelementów i witamin. Docierając także do miejsca powstawania włosów, czyli mieszka włosowego, stymulując go do produkcji mocnych i zdrowych włosów. Suplement ten stanowi kompletną i dopasowaną odpowiedź na pytanie: co na wypadające włosy?

Co na wypadające włosy w kwestii pielęgnacji?

Jak radzi Poradnik Zdrowia, w pierwszej kolejności warto zadbać ogólnie o całą powierzchnię skóry naszej głowy. To właśnie to może być kluczem do pięknej i zdrowej fryzury, utrzymującej się przez bardzo długi czas. Jeśli zadbaliśmy już o kondycję naszej skóry głowy i włosów, pojawia się kolejne pytanie: co pomaga na wypadanie włosów, jeśli mówimy o ich pielęgnacji? Podstawą tutaj jest oczyszczanie skóry głowy. Wykonujemy je za każdym razem, gdy myjemy włosy. Jednakże są również dostępne profesjonalne zabiegi trychologiczny dostępne w salonach fryzjerskich. Kiedy pytamy fryzjera, jak zahamować wypadanie włosów, pierwszą odpowiedzią będzie zawsze systematyczny peeling skóry głowy. Pomaga on oczyścić skórę, aby stosowane później produkty mogły wniknąć jak najgłębiej.


Następny etap. Odżywianie i stymulowanie mieszków włosowych.

Co stosować na wypadanie włosów w tym przypadku? Na pierwszy ogień powinno iść serum, które wcieramy w skórę, dopiero potem przychodzi czas na odżywkę. To jeszcze nie koniec. Jeśli chcemy w pełni odpowiedzieć na pytanie, co na wypadanie włosów? Musimy jeszcze dodać nakładanie maski na włosy i skórę głowy raz w tygodniu. Jeśli chcemy wykorzystać naprawdę wszystkie dostępne możliwości, możemy dodatkowo, raz w miesiącu, umówić się na profesjonalny zabieg odżywczy w salonie fryzjerskim.

Dwa zdania podsumowania

Widzimy więc, że odpowiedź na pytanie, jak zatrzymać wypadanie włosów? Nie jest krótka. Jedynym rozwiązaniem, które gwarantuje nam zadowalające i długotrwałe efekty jest zadbanie o ich kondycję w sposób kompleksowy, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Źródła:
  1. Styczeń, Przemysław. “Włosom na ratunek.” Art of Beauty 2 (2015): 32-39.
  2. Brzezińska-Wcisło, Ligia, et al. “Najczęstsze choroby owłosionej skóry głowy wieku dziecięcego.” Post Dermatol Alergol 5 (2009): 257-269.