Co zrobić, żeby włosy nie wypadały już nigdy?

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały

Każdy człowiek marzy o pięknym wyglądzie, zależy nam na akceptacji ze strony społeczeństwa. Dobrze jest usłyszeć od koleżanek w pracy słowa; “Świetnie dziś wyglądasz“, a spojrzenia rzucane przez nieznajomych mężczyzn, budują nasze poczucie własnej wartości. Czasem nie jest to łatwe, a mianowicie, co robić gdy wypadają włosy i ze wspaniałej fryzury, którą można było pochwalić się od lat, nie pozostaje nic.


Menu:

Co zrobić, aby włosy nie wypadały z głowy już nigdy?

Czynnikiem, który wpływa na jakość naszych włosów jest stres. Im więcej sytuacji stresujących w naszym życiu, tym gorszy będzie wygląd naszej głowy. Jeśli wiedziesz intensywny tryb życia i nieustannie zastanawiasz się; “Co zrobić, gdy wypadają włosy?” znajdziesz na to kilka prostych sposobów.


Po pierwsze, warto udać się do apteki, aby zakupić suplement diety, który pomoże nam odbudować strukturę włosa, następnie warto wyeliminować sytuacje stresujące, towarzyszące nam każdego dnia, jeśli jest to niemożliwe, warto zapisać się na zajęcia jogi lub medytacji. Czasem sytuacja nie poprawi się od razu, a pytanie co zrobić jak wypadają włosy towarzyszy Ci za każdym razem gdy patrzysz w lustro, w takim momencie warto przyjrzeć się produktom, które spożywamy. Dieta ma bardzo duży wpływ na to jak się czujemy oraz jak wyglądamy. Osoby, których dieta bogata jest w kwasy tłuszczowe, a więc na co dzień spożywają fast foody, duże ilości słodyczy oraz napojów gazowanych na pewno będą się głowić nad problemem wypadające włosy.

Gdy dolegają nam wypadające włosy – co robić?

Zawsze pojawia się te samo pytanie. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim udać się do dietetyka, który zaleci dietę bogatą w warzywa, owoce, nabiał, zdrowe węglowodany. O to, co zrobić na wypadające włosy możemy zapytać lekarza pierwszego kontaktu, gdyż jest on osobą, która będzie z stanie pomóc, jeśli problem nie jest bardzo zaawansowany, lub gdy jego metody zawodzą, należy skierować nas do specjalisty.

Udając się do drogerii, znajdziemy szeroką gamę produktów, które przeznaczone są dla ludzi zastanawiających się co zrobić na wypadanie włosów. Są to między innymi:

  • szampony,
  • odżywki,
  • maseczki,
  • serum i wiele innych produktów.

Jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie?

Należy znaleźć informację z przodu lub tyłu wybranego produktu, ze słowami, wypadanie włosów co robić. Powszechnie wiadomo, iż olejek arganowy oraz produkty w których skład wchodzi, przeznaczone są dla osób z problemem; co zrobić żeby włosy nie wypadały. Niestety, nie jest to produkt, który można kupić za parę złoty. Jest to dosyć rzadki surowiec, a jego wspaniałe właściwości znane są na całym świecie. Warto również pamiętać, aby w miarę możliwości nie poddawać się koloryzacji, gdyż jest to kolejna przyczyna zniszczonych oraz osłabionych włosów. Czasem wypadanie włosów może okazać się dziedziczne, sprawdźmy więc, czy ktoś z naszych bliskim nie boryka się z tym samym problemem.

Podsumowując

Jak widać istnieje cały szereg sposobów na walkę z wypadaniem włosów, na pewno któryś z nich okaże się skuteczny a zagadnienie co zrobić żeby nie wypadały włosy przejdzie do historii o której zapomnimy raz na zawsze.

Źródła:
  1. Brzezińska-Wcisło, Ligia., et al. “Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka.” Post Dermatol Alergol 20 (2003): 260-266.
  2. Brzezińska-Wcisło, Ligia. “Łysienia związane z chorobami ustroju.” Przewodnik Lekarza/Guide for GPs 3.5 (2000): 97-98.