Jak przyspieszyć wzrost włosów? Praktyczne porady

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zadają sobie często pytanie: jak przyspieszyć porost włosów na głowie? Co pomaga na porost włosów? Odpowiedzi na te pytania i jeszcze więcej w artykule!


Menu:

Jak przyspieszysz wzrost włosów?

Sposoby na szybki porost włosów są liczne, także każdy może wybrać odpowiednią metodę dla siebie. Oczywiście najlepiej jest wybrać naturalne sposoby na porost włosów, takie jak dieta, jednak osobom, którym zależy na szybkim poroście włosów warto polecić preparaty przyspieszające wzrost włosów poprzez stymulację mieszków włosowych i zwiększanie ukrwienia skóry głowy.

Dieta na porost włosów

Dieta na porost włosów opiera się na odżywieniu organizmu od wewnątrz, dostarczając mu niezbędnych składników. To przyspiesza wzrost włosów i sprawia, że rosną mocniejsze i będzie odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy dbają o zdrowy tryb życia. Dietę należy uzupełniać suplementami, które dodatkowo odżywią mieszki włosowe. Już nasze babki wiedziały, jak pobudzić wzrost włosów i oszałamiać grubymi, lśniącymi warkoczami sięgającymi pasa. Wszystko to stosując płukanki ziołowe i maski w 100% wykonane z naturalnych składników, takich jak miód, olejki, cytryna czy imbir.


Naturalne sposoby na porost włosów uwzględniają masaże

Następny sposób na szybszy porost włosów to masaż skóry głowy, który jest całkowicie naturalnym sposobem na poprawienie ukrwienia skalpu. To wpływa na szybki porost włosów i sprawia, że stają się grubsze i mocniejsze, a także znacznie rzadziej wypadają. Razem z masażem skalpu warto stosować preparat na wzrost włosów, na przykład wcierkę lub odżywkę.

Sposoby na szybki porost włosów a pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja również wpływa pozytywnie na szybki porost włosów. Ważne jest, by dobrać kosmetyki, które służą naszym włosom, nie przesuszają ich ani zanadto nie obciążają, aby zminimalizować ryzyko rozdwajania końcówek czy efektu przylizanych włosów.

Co przyspiesza porost włosów zewnętrznie?

Różnego rodzaju maski – zarówno kupowane w drogerii, jak i robione samodzielnie są wspaniałym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla osób, które zastanawiają się, co przyspiesza porost włosów, a nie mają wystarczająco czasu na intensywną codzienną pielęgnację. Wystarczy stosować je raz na kilka dni, by zobaczyć różnicę w kondycji włosa, a po dłuższym czasie stosowania ogólną poprawę wyglądu włosów, zwłaszcza jeśli mamy włosy suche i łamliwe. Maski impregnują włos, sprawiając, że pozostaje nawilżony przez dłuższy czas, a także zamykają łuski włosa, chroniąc jego delikatną strukturę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu osiągamy efekt silnych, bujnych, zadbanych włosów.


Inne sposoby na szybszy porost włosów są bardziej inwazyjne, jednak cechują się naprawdę wysoką skutecznością… i zazwyczaj ogromną ceną.

Są to zabiegi kosmetyczne, między innymi mezoterapia, dające zaskakujące efekty. Stosuje się również laminowanie, aby zadbać o kondycję tych włosów, które już mamy i ochronić je przed czynnikami zewnętrznymi. Powyższe rady będą użyteczne zarówno dla mężczyzn marzących o bujnej fryzurze, jak i kobiet, chcących chwalić się zadbanymi włosami – i właśnie tutaj znajdą odpowiedzi na pytania co trzeba stosować na porost nowych włosów, co na szybki porost włosów które już są, jak przyspieszyć wzrost włosów, aby jak najszybciej cieszyć się wspaniałą fryzurą. Pielęgnacja włosów zdecydowanie popłaca!

Źródła:
  1. Szklarczyk, Małgorzata, Anna Goździalska, and Jerzy Jaśkiewicz. “Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów.” (2012).
  2. Szcześniak, Piotr, et al. “Żywienie i suplementacja diety w wieku podeszłym.” Farm Pol 65.11 (2009): 775-779.