Najlepsze tabletki na wypadanie włosów

tabletki na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów (łysienie) to coraz częściej występująca dolegliwość zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Polega na postępującym zaniku wywarzania włosów w mieszkach włosowych. Może istnieć wiele przyczyn takiego stanu. Na szczęście na rynku znajdują się skuteczne tabletki na wypadanie włosów, które sprawią, że problem zniknie. Poniższy ranking może pomóc zdecydować jakie tabletki na wypadanie włosów wybrać.


Menu:

Wybór tabletek na wypadanie włosów a przyczyny stanu

Przyczyną wypadania włosów mogą być:

 • choroby ogólnoustrojowe lub skóry głowy,zmiany hormonalne,
 • ciąża,
 • zła pielęgnacja włosów, np. zbyt intensywne szczotkowanie, częste farbowanie lub wystawianie na wysoką temperaturę,
 • menopauza
 • palenie papierosów,
 • stresujący tryb życia,
 • przyjmowanie chemioterapii,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • zatrucie metalami ciężkimi,
 • niedobory witamin.

Wszystkie wymienione wyżej elementy mogą również sumować się tworząc tak zwane zjawisko stresu oksydacyjnego. Stanowi ono nie tylko zagrożenie dla zdrowia włosów, ale i całego organizmu. W leczeniu łysienia stosuje się środki działające ogólnie lub miejscowo. Możliwy jest również przeszczep włosów, jednak jest to rzadziej stosowana metoda. Dobre tabletki na wypadanie włosów mogą pomóc pozbyć się problemu bez konieczności stosowania inwazyjnych metod.

Łysienie androgenowe – leki polecane


Najczęściej spotykanym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów są wtedy uwarunkowania genetyczne. Ten typ łysienia występuje w przeważającej większości u mężczyzn, jednak może pojawić się również u kobiet. Choroba polega na cofnięciu się linii włosów, następnie zaczynają zanikać włosy na czubku głowy i proces ten przebiega w kierunku czoła. Włosy zostają najczęściej na części potylicznej głowy. Skuteczny lek na łysienie androgenowe to:

 • Finasteryd – lek przeciw wypadaniu włosów, który usuwa główną przyczynę choroby. Jest skierowany tylko do mężczyzn i przepisywany na receptę. Koszt to około 200 zł za miesięczną dawkę tabletek. Jego działanie polega na zaprzestaniu wypadania włosów, jednak nie powoduje ich odrostu. Efektów można spodziewać się już po 6 miesiącach. Niestety po zaprzestaniu przyjmowania tabletek problem łysienia wraca.
 • Minoksydil – polecany lek na wypadające włosy, który stosuje się miejscowo na skórę. Powoduje częściowy odrost włosów oraz hamuje dalsze łysienie. Jest dostępny w większym stężeniu na receptę, a w mniejszym bez recepty. Jest skierowany zarówno do mężczyzn jak i kobiet. Efekty pojawiają się po kilku miesiącach i jak w przypadku tabletek, utrzymują tylko podczas stosowania preparatu.
 • Vital Hair – kapsułki, które uważane są za najlepsze tabletki na wypadanie włosów. To suplement diety, która pomaga zachować zdrowe włosy oraz ograniczyć wypadanie włosów. Składniki preparatu chronią przed działaniem wolnych rodników oraz szkodliwym działaniem środowiska na włosy. Zawierają kompleks biotyny, cynku, kwasu foliowego oraz witamin z grupy B.

Łysienie plackowate – leki rekomendowane

Choroba o podłożu genetycznym, która objawia się miejscową utratą włosów na głowie. Jest to bardzo przykra dolegliwość, która może być przyczyną problemów psychicznych. Leki na łysienie plackowate to:

 • Zastrzyki z kortykosteroidów – zastrzyk wykonuje się raz w miesiącu w miejscu, gdzie brakuje włosów. Leczenie trwa od 4 do 6 tygodni i powoduje stymulację porostu włosów.
 • Terapia masażem – skuteczna przy stosowaniu zastrzyków.
 • Sok z cebuli – to skuteczny lek na wypadanie włosów. Należy pokroić cebulę i zmiksować, następnie nakładać dwa razy dziennie na objęte łysiną miejsca.
 • Minoxidil – najlepiej o większym stężeniu. Stosowany miejscowo, powoduje efekty po kilku miesiącach.

Tabletki jako skuteczny lek na wypadanie włosów

Najlepsze tabletki na włosy to kapsułki Vital Hair (ze strony https://vitalhair.pl/), które zawierają wszystkie niezbędne składniki, które pomagają odbudować zdrowe i mocne włosy. Stanowią bardzo dobre uzupełnienie kuracji innymi metodami.

 • Merz Spezial Zdrovit + Magnella to skuteczne na wypadanie włosów tabletki zawierające wszystkie niezbędne składniki dla zdrowia włosów. Zawierają biotynę, niacynę, cynk, witaminę B oraz C.
 • Revalid – zawiera dużo białek siarkowych, które wchodzą w skład włosów i paznokci. To tabletki przeciw wypadaniu włosów, które stymulują produkcję keratyny.
 • Biotebal – tabletki na wypadające włosy, których aktywne składniki wspomagają produkcję keratyny niezbędnej do odbudowania włosów.
 • Wyciąg ze skrzypu polnego – zawiera wiele witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania włosów. Dobry wspomagacz wspólnie ze stosowaniem tabletki na łysienie.
 • Expert Włosy – tabletki na wypadanie włosów, które dodatkowo wzmacniają włosy i przywracają im blask.


Chcąc kupić tabletki na wypadanie włosów apteka w pobliżu ci pomoże

Skuteczne na wypadanie włosów tabletki można najczęściej można zakupić w aptece, jednak warto zajrzeć również do drogerii, gdyż często znajdują się tam również suplementy diety skuteczne na porost włosów.

Na wypadanie włosów leki powinny zawierać odpowiednie składniki

Na rynku znajduje się wiele leków przydatnych przy leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Dobre na wypadanie włosów leki zawierają w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki dla funkcjonowania oraz odbudowania włosa. Dzięki czemu pomogą one ograniczyć objawy chorobowe i przywrócić włosom dobrą kondycję. Takim lekiem jest na przykład preparat Vital Hair.

Źródła:
 1. Langner, Andrzej, and Marcin Ambroziak. “Łysienie androgenowe u mężczyzn–czy warto leczyć?.” Przewodnik Lekarza/Guide for GPs 5.4 (2002): 46-50.
 2. Styczeń, Przemysław. “Włosom na ratunek.” Art of Beauty 2 (2015): 32-39.