Jakie witaminy na włosy wybrać?

Jakie witaminy na włosy

Gdy problemem jest wypadanie włosów jakie witaminy należy zastosować? Wiele osób w takim przypadku decyduje się wyłącznie na środki, które działają zewnętrznie. Witaminowe szampony i odżywki mają zazwyczaj tylko doraźne działanie. Jakie witaminy na wypadanie włosów są najbardziej skuteczne i co oprócz zażywania tego typu preparatów można zrobić?


Menu:

Zawartość witamin na włosy w produktach

Decydując się na suplementy na wypadanie włosów warto jest sprawdzić, czy mają one w swoim składzie takie witaminy jak B5, B6 i B12. To właśnie niedobory tych substancji powodują wypadanie. Oprócz przyjmowania witamin w formie tabletek należy jednak również zmienić codzienną dietę w taki sposób, by nie dopuszczać do ponownego wystąpienia niedoborów. W przypadku takich objawów jak wypadanie włosów witaminy to jednak nie wszystko. Decydując się na konkretny preparat warto jest sprawdzić, czy zawiera również takie witaminy na włosy jak A, E i C. Choć wydaje się, że mają one niewiele wspólnego z prawidłowym wzrostem włosów, to jednak mają duże znaczenie, jeśli chodzi o stan skóry głowy. Witaminy na wzmocnienie włosów to właśnie witaminy C i B5. Warto więc nie tylko przyjmować witaminy na porost włosów, ale także wprowadzić do diety takie produkty jak owoce i produkty zbożowe.


Witaminy na wypadanie włosów a odpowiedni skład

Oprócz istotnych witamin można znaleźć w nich pierwiastki, których niedobory powodują między innymi osłabienie włosów i ich wypadanie. Warto sprawdzać skład preparatu pod tym kątem. W przypadku takich objawów jak wypadanie włosów suplementy na ten stan zawierają także krzem. Zazwyczaj jest on zawarty w skrzypie polnym, który jest składnikiem wielu naturalnych preparatów na włosy. Warto pamiętać, że osłabienie włosów mogą powodować również niedobory selenu. Ten składnik lepiej jest jednak dostarczać w jak najbardziej naturalnej formie, ponieważ łatwo w tym przypadku o przedawkowanie.

Wypadające włosy – witaminy w reakcji z selenem

Przedawkowanie selenu daje podobne objawy jak jego niedobór. W preparacie oprócz takich substancji jak witaminy na wypadanie włosów powinien znaleźć się również cynk. Niedobór tego składnika dotyczy wielu osób. Zbyt niski poziom cynku oddziałuje negatywnie nie tylko na stan włosów, ale także skóry. W przypadku takiego problemu jak wypadające włosy witaminy mogą więc nie wystarczyć, dlatego warto zwracać uwagę na bardziej zbilansowane suplementy, które lepiej przeciwdziałają tego typu objawom.


Preparat, który ma najlepsze witaminy na porost włosów

Różne środki mogą się bowiem różnić nie tylko zawartością składników, ale również stopniem ich przyswajania przez organizm. Dlatego też warto wybrać preparat, który został pozytywnie zaopiniowany przez większość użytkowników. Takim suplementem na wypadanie włosów są na przykład tabletki VitalHair. Ten preparat zawiera witaminy przeciw wypadaniu włosów i inne niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach. Zadając sobie pytanie, jakie witaminy na włosy najlepiej jest zdecydować się na ten skoncentrowany preparat, który według opinii ma najbardziej efektywne działanie.

Źródła:
  1. Zielińska, A., and I. Nowak. “Tokoferole i tokotrienole jako witamina E.” Chemik 68.7 (2014).
  2. Bojarowicz, Halina, and Anna Płowiec. “Wpływ witaminy A na kondycję skóry.” Probl. Hig. Epidemiol 91.3 (2010): 352-356.