Preparaty na wypadanie włosów – ranking produktów

Preparaty na wypadanie włosów

Dzisiejszy pęd i związany z tym stres powoduje, że tracimy wiele włosów z naszej głowy. I nie, nie jest to związane z rwaniem włosów z głowy przez nadszarpnięte nerwy. Długotrwały stres prowadzi często do samoczynnego wypadania włosów z głowy. Co gorsze wszystko pędzi dzisiaj tak szybko, że problem ten dotyka nawet osoby młode i na ogół zdrowe. Z resztą przyczyn wypadania włosów jest więcej. Nawet nieprawidłowe odżywianie, niewzbogacone o odpowiednie witaminy i minerały sprawia, że wszyscy jesteśmy narażeni na osłabienie włosów i w konsekwencji ich wypadanie. A przecież odżywianie to nasza codzienność. Zatem jeśli ktoś codziennie odżywia się źle, to bardzo wydatnie przyczynia się to do problemów związanych z wypadaniem włosów. Przyczyną tych problemów może być również nieregularny tryb życia, a w szczególności nieregularny sen. Powodów może być naprawdę cała masa i ciężko stwierdzić co jest przyczyną łysienia u konkretnej osoby. Na szczęście istnieją leki, dzięki którym można powstrzymać wypadanie włosów.


Menu:

Wybór preparatów na wypadanie włosów jest duży

Na rynku dostępnych jest cała masa leków, które mają za zadanie powstrzymać problem wypadających włosów. Wiele osób cierpiących na ten problem zadaje sobie jednak pytanie: co brać na wypadanie włosów? Tym bardziej, że nie wszystkie leki są rzeczywiście dobre na wypadanie włosów. Dobry preparat na wypadanie włosów, a o takim marzy każdy, powinien być przede skuteczny. Poza tym każdy lek na wypadające włosy powinien działać szybko, aby każdy mógł jak najszybciej pozbyć się wstydliwego problemu.


Preparaty na wypadające włosy, które brały udział w ankiecie

Wybór odpowiedniego leku na wypadanie włosów to trudne zadanie. W wyborze powinien pomoc przedstawiony poniżej ranking najszybszych i najskuteczniejszych preparatów na porost włosów. Na łamach naszej strony przeprowadziliśmy pewien czas temu ankietę wśród naszych czytelników. Zasugerowaliśmy listę 20 najczęściej wybieranych produktów, prosząc o to, aby czytelnicy zaznaczyli jedynie jeden z nich, który używali i mogą dalej polecić. Tak uplasowały się wyniki naszego rankingu:

  1. Zdecydowany zwycięzca kapsułki VitalHair – 43% głosów
  2. Kapsułki Radical med – 26% głosów
  3. Szampon HALIER Fortfive – 17% głosów
  4. Serum Fito cell – 9% głosów
  5. Kapsułki Pantovigar – 5% głosów

Z wyżej wskazanych w rankingu leków, zdecydowanie najlepszym pod względem skuteczności leczenia problemów z wypadaniem włosów, są kapsułki VitalHair. Tak jednogłośnie zagłosowała prawie połowa wszystkich ankietowanych!

W jakiej formie występuje zazwyczaj preparat na włosy?

Najlepsze preparaty na porost włosów to te, które działają szybko i skutecznie. Leki na wypadanie włosów działają bowiem na zasadzie wspomagania porostu nowych włosów i dlatego zostały tutaj wspomniane właśnie preparaty na porost włosów. Preparat na włosy przyjmuje się zazwyczaj albo w postaci kapsułek doustnie albo też jako odżywkę na włosy. Z tym, że niektóre odżywki to tak naprawdę preparat na zagęszczenie włosów, co niekoniecznie wiąże się z pokonaniem problemu, a jedynie z jego zatuszowaniem. Taka odżywka to dobry preparat na zakola, które dla niektórych osób okazują się bardzo wstydliwe. Preparaty do włosów, a konkretnie preparaty na wypadające włosy potrafią być skuteczne.


Preparaty przeciw wypadaniu włosów a odpowiedni skład

Ważne jest jednak znalezienie odpowiedniego preparatu o dobrym składzie. Preparaty na wypadanie włosów nie wszystkie są skuteczne, dlatego odnalezienie odpowiedniego może być trudnym zadaniem. Warto szukać informacji w różnych częściach internetu, wpisując np. hasło  “preparaty na wypadanie włosów” – forum tego typu jest cała masa. A jest to o tyle przydatne, że można tam znaleźć różne propozycje na preparaty przeciw wypadaniu włosów.

Źródła:
  1. Lis, Anna, Dominika Wcislo-Dziadecka, and Grazyna Kaminska. “Physiology and pathology of growth and loss of human scalp hair.” Postepy Dermatologii i Alergologii 20.5 (2003): 260.
  2. Matysek-Nawrocka, Marlena, Maria Bernat, and Michał Koziarski. “Trychologia kosmetyczna jako metoda diagnozy oraz leczenia wybranych schorzeń skóry głowy i włosów.” Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki: 7.