Suche włosy – regeneracja zniszczonych włosów

Suche włosy - regeneracja zniszczonych włosów

Każdy marzy aby jego włosy były zdrowe i piękne, przyciągały wzrok i budziły zachwyt. Często aby uzyskać efekt dla nas zadowalający, nie wystarczy zwykła podstawowa pielęgnacja. Jeżeli mimo wszelkich chęci i starań, wciąż nie możemy uzyskać zamierzonego efektu, szukamy coraz to nowych sposobów i porad jak sprawić by nasze włosy prezentowały się jak najlepiej. Głównym problemem, z którym boryka się wiele osób, są suche włosy. Zdarza się, że problem występuje na całej długości, tylko ich części, a czasem dotyka samych końcówek. Na szczęście można poprawić ich kondycję i nasze, do tej pory zniszczone włosy, nie będą wymagały użycia nożyczek.


Menu:

Od czego zacząć regenerację suchych włosów?

Co zrobić, aby regeneracja włosów przebiegła pomyślnie? Warto na początek zastanowić się nad przyczyną, dlaczego mamy przesuszone włosy. Powodów może być mnóstwo. Zdarzają się niestety preparaty, które zapewniają nas o swojej skuteczności. W rzeczywistości przynosząc zupełnie odwrotny efekt, wbrew zapewnieniom, finalnie ich stan jest jeszcze gorszy. Narażanie ich na zbyt wysokie temperatury, także działa fatalnie na ich stan, może należałoby rozważyć rezygnację z suszarki czy prostownicy. Ogromny wpływ na suche włosy ma nasza dieta, to co zjemy i jakie witaminy dostarczymy organizmowi to podstawowy budulec włosa, jeśli nie dbamy o właściwą pielęgnację od środka, niewiele zdziałają nawet najcudowniejsze preparaty, których używamy bezpośrednio.

W takim razie co na suche włosy będzie najlepsze?

Jak sprawić, aby posiadać zdrowe, mocne, gęste i lśniące włosy? Jest wiele sposobów, które pomogą nam odpowiedzieć na te pytania. Zacznijmy od preparatów, z których korzystamy na co dzień, skoro nie widzimy po nich żadnej poprawy najlepiej je wymienić. Dobrze, gdy przed ściągnięciem ze sklepowej półki pierwszego lepszego produktu, dokładniej mu się przyjrzymy, właściwy skład to podstawa dobrego preparatu. Jest w czym wybierać, firmy kosmetyczne oferują nam ogrom produktów. Spośród wszystkich szamponów, odżywek, emulsji i olejków na pewno znajdziemy odpowiedni dla nas.

Pielęgnacja włosów wcale nie jest taka oczywista

Przemyślmy także, czy używamy ich we właściwy sposób, to co wydaje się banalnie proste, nie zawsze takie jest. Przyczyną złej kondycji włosów często jest na przykład mycie szamponem na całej ich długości, gdzie powinno się go stosować jedynie do skóry głowy. Podczas spłukiwania piana z szamponu oczyszcza resztę włosów, a na długość stosujemy odżywkę. Sposób na suche włosy, to również cykliczne odżywianie, poprzez nakładanie na ich długość masek lub olejków i pozostawienie na kilka minut czy nawet godzin. Zastanawiając się jak zregenerować włosy, można także nieco poeksperymentować i wypróbować domowe sposoby na zniszczone włosy. Łatwo znaleźć przepisy jak zrobić kosmetyk samemu, czy porady jakie artykuły spożywcze są dla nich dobre i jak ich używać.

Jaki preparat wspomoże zniszczone włosy i ich regenerację?

Pamiętajmy, że działania z zewnątrz to tylko dodatek do właściwej pielęgnacji. Najważniejsze jest prawidłowe odżywianie, naprawdę można się zdziwić jak wielki wpływ ma to na nasze włosy. Dostarczanie organizmowi wartościowych posiłków, pełnych witamin i minerałów to podstawa silnego i zdrowego człowieka. Działanie od środka, bardzo nam pomoże uporać się z naszym problemem. Co zrobić w sytuacji, gdy mimo szczerych chęci nasza dieta nie dostarcza nam wystarczająco witamin. Lub nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie pełnowartościowych posiłków, a co za tym idzie składników odżywczych odpowiedzialnych za nasze włosy? Możemy się wspomóc przeznaczonymi do tego suplementami. W pełni bezpieczne dla organizmu, skupiające się na naszym problemie, walczą za nas i znakomicie działają na włosy suche i zniszczone.

Bardzo skutecznym sposobem są tabletki, po które bez obaw możemy sięgać każdego dnia. Przykładowo tabletki VitalHair, zapewnią nam doskonałe uzupełnienie diety potrzebne naszym włosom, aby były zdrowe i piękne. Poprawę można już zauważyć w kilka dni, od pierwszego zastosowania. Po tych akurat tabletkach możemy się spodziewać znacznego wzmocnienia włosów. Oraz zauważalnego szybszego wzrostu i zagęszczenia, a także co rozwiązuje nasz problem, nawilżenia i blasku, dzięki czemu nasze włosy będą w końcu mocne, zdrowe i lśniące.

Pamiętaj! Mocne i lśniące włosy są w zasięgu Twojej ręki!

Absolutnie nie należy się poddawać w walce z naszym problemem, ani go bagatelizować. Zawsze znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie, a droga do pięknych włosów nie będzie sprawiała trudności. Wystarczy tylko spróbować wszystkich dostępnych możliwości i nie obawiać się testować nowych preparatów czy produktów.

Źródła:
  1. Dąbrowska, Dominika, Patrycja Zawadzka, and Olga Zavyalova. “11. Rola substancji łagodzących w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry w trakcie oraz po zakończeniu radioterapii.” Badania i Rozwój Młodych Naukowców w Polsce: 73.
  2. Wach-Mińkowska, Beata. “Planowanie zabiegów trwałego ondulowania i prostowania włosów 514 [01]. Z5. 02.”